Yağmur Raziye Kaya
3.12.2008 tarihinden bu yana şiirkolik.

Seviye: Onaylı Üye


Kendisi için şu cümleleri kullanmış:
12 Aralık 1989 Antalya/Gazipaşa doğumluyum. İlk okulu köyümde, ortaokulu ve liseyi ilçemde okudum.2008 yılında Gazipaşa Anadolu Lisesi'nden mezun oldum. Şuan Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Ve Edebiyatı bölümünde eğitimime devam etmekteyim. Şuana kadar basılmış bir kitabım bulunmamakla birlikte yazı ve şiirlerim internet üzerinden yayınlanmıştır. ***Hüzün Yağmuru Kırık Kadeh***Türkçe sevdalısı Mavi Prenses***Şiir Cini Mavi Melek***yagmur_yürekli*** <RUHEN EVLİDİR.> öldü!.
Şunları yapmaktan hoşlanırmış:
Hayat bana diş gösterdikçe, yaklaştıkça ısırmak için salyalar saçarak, her defasında bir yumruk patlatmak koca alnının orta yerine. Yapmaktan hoşlandığım başka da bir şey yok.
Şiir için şöyle demiş:
Hayatın saldırganlığında kundağında sarılı bir bebeğin kılıç kullanmasıdır şiir. Kelimelerle yap boz oyunu oynayıp kılıç bilemektir. Duygu işçiliğidir, bir duygu patlamasında yoğunlaşılır, bir kelimeyle başlar her şey. Renklerin renksizlikle dansıdır ve çoğu zaman mavinin siyaha karşı amansız çığlığıdır şiir. Evrenin dipsiz karanlığı ve dünyanın milyon yıllık yutma-yutulmama savaşımları gibi... İnsanı insan yapandır şiir. Kişiyi anlama ve anlatma sanatıdır, hayatla başetme tekniğidir.

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri