» Ümit Yaşar Oğuzcan şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

19.05

2018

Yosma

Hüseyin Temir

Bu öykü, 27.05.2018 tarihinde günün yazısı seçilmiştir.

Tak tuk, tak tuk topuk sesleri insanların kulaklarını çınlatıyordu. İrice kalçası her adımda belirgin bir şekilde iniyor diğer kalçası hafif titreşimli yukarı doğru kalkıyordu. Arkadan görüyordum bu usul usul giden bayanı. Baldırlarının üzerinde mini şortu,ve yine baldırlarından topuklarına kadar inen yılan desenli bir kıvrım. Köşeli kesilmiş sarı saçları ve bembeyaz allı ensesi.

Bizim çarşı esnafı pek alışık değildir bu tarz şeylere. Her esnaf. Daha doğrusu birkaçı hariç gözlerini bu bayana mıhlamış bir hayvan edasıyla şehvetle süzüyorlardı. Biri birine: "Of ulan! Şu kalçalara bak!" Bir diğeri diğerine "Allah'ım sana geliyorum." Diyordu. Bayanının her adımı dikkatle takip ediliyor gözler olurundan fazla açılıyordu. Arada dindar tipler""Al işte dişi şeytan! Sonra da biz suçlu oluyoruz. Giyersen böyle sonuçları da ağır oluyor arkadaş!" Bazısı" "Abii! Onu bunu bırak. Ölürüm ben bunun için. Yeter ki tek bir gece benim olsun."

Bir aralık başka şeylerle uğraşıp başımı başka yöne çevirdim. Arkadaşım beni dürttü" "Oğlum ne mal adamsın. Şu yavruya baksana." Sinirlendim başımı çevirdim"Arkadaş sizden bir bok olmaz. Hayvan gibi baktınız ayıp lan. Biraz insan olun." Arkadaşım yüzüme bakmıyor hala bu yosmayı seyrediyordu. Gerçekten çok güzel bir bayandı.Onu hangi erkek arzu etmez ki. İnsan ne kadar da bakmamaya çalışsa içi rahat etmiyor çaktırmadan da olsa göz ucuyla bakıyor. Ama her şeyin bir usulü var değil mi. Böyle hayvan gibi de bakılmaz. Boşa dememiş Madam Matild: "Türkiye'de böyle açlar varken biz daha çok vergi rekortmeni oluruz" diye. Evet evet çok haklı çok yerinde bir söylem. Bizim mahalle esnafı daha doğrusu erkekler böyleydi. Bu güzel bayan şu kadar erkeği transa sokuyorsa herhalde dünyayı da ele geçirebilirdi.

Tahrik edici topuk sesleri yavaş yavaş kesiliyordu. Bir ara ses tamamen kesildi. Fakat gittikçe gözden de kaybolan bu bayanı, gözden kayboluncaya kadar süzdüler. Gözden kaybolunca da hala etkisinde kalmış olacaklar ki dalmışlardı. İhtimal onu hayal edip kendilerini tatmin ediyorlardı. Zaten kaderin cilvesi mi nedir. Böyle güzel alımlı bayanlar böylelerine nasip olmuyordu.Hüseyin Temir

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Etiketler: yosma-bayan-İnsanlar

Şiirkolikte kayıtlı 23 öyküsü bulunmaktadır.

Hüseyin Temir yetkili üye konumundadır.


Hüseyin Temir öyküleri

Öykü için yorumlar

Bu öyküyü sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri