» Cezmi Ersöz şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

05.01

2018

Açık Olmayan Doğal Bir Mektup II

Emin Karaduman

Bu öykü, 06.01.2018 tarihinde günün yazısı seçilmiştir.


M'ye...

Sendeletiyorsun,bırakıp hayal sütrelerimi,pes bayraklarını çektirmeye,yöneltiyorsun beni,zaman. Ahlarım,amanlarım çıkıyor arşa ağzımdan su buharı gibi göze çarpan.Bakıp gidiyorum,dalıyorum derin düşüncelere.Uyuyamıyor ama mağrur göz kapaklarımla direniyorum.Rayında gitmeyen şu anki yaşamda,raylı makinelerde yol aldığım bir anda bir bakıyorum,bir daha,doğruluyorum birden,maalesef sonsuz esefle anlayamıyorum.Çıkamam desem de girdabından bu melankolik karmaşanın, beklemediğim bir yerden sen çıkıyorsun,yorgun ve paydosa karar vermiş gözlerime fazladan mesai veriyor,köpüren kanlarıyla yüreğimin,hırçın girdabına sen dur diyorsun.Deme'lerin senden gelmiyor belki,içten hiçbir zaman gelmeyecek lakin ben ikinci bir kere lakinlerimle yetiniyor,ya nasiplerle uslanıyorum.

Tamamlanmamış ve buçuklardan gelmemiş,amortilerden tatmin olmuş isteklerim,uçurumdan kurtarılmış ve parkinson durgunluğunda heveslerim olacak.Beklemiyorum çünkü her bekleme ömürden ömür alacak,varsın bu dünya beni kendinden alsın yeter ki beklemelerim senin varlığının hoşnutluğundan tek zerre sen almasın.Duam şu ki sensiz olunmuş,asrın beşte birine Yaradan'dan öyle bir kapı açılsın,öyle saatler olamasa da saatcikler hediye edilsin ki daim olmasa da vadeye,yani ömrüme bu hararet giderilsin diye göz pınarlarımda hapsolmuş o su,abırevan olsun.

Sana olan bu hislerim,ütopyası değil Platon'un.Ben hiçbir imkansızlığa inanamadım.Platonik her şeyden mahrumum.İnanmadığım imkansızlıklar derken umuttan yahut beklentilerin sahi olmayan avuntularından değil yanlış anlaşılmasın.Bir tek ütopyam oldu benim henüz yaşına girmemiş olan. O da herhangi bir yönetim şekline,ideoloji ya da herhangi mevcut düzeni değiştirme gayesi olmayan,olabildiğince huzurdan,neşeden boyadığım Campanella'nın yalnızca ismiyle eş,Güneş Ülkesi'ne benzeyen bir hayal.Güneş Ülkesi'ne benzeyen.Her gecesi senle son bulan güne,senle uyanılan ve güneşi sen olan bir hayal...

Bitiyor mürekkep,çekiliyor istirahate senden mürekkep düşünceler.Senle başlamış gün,senle son buluyor yine.Şarkılarında sen,şiirlerinde sen okunuyorsun ebedi rüyaların.

Yüzünden tebessüm bir an dahi eksilmesin.Gözyaşların abırevanın olsun,senin de.Daima mümkünlerden umutlu,insafsızlıklara karşı mutlu kal...Emin Karaduman

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 6 öyküsü bulunmaktadır.

Emin Karaduman yetkili üye konumundadır.


Emin Karaduman öyküleri
Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri