» Yılmaz Erdoğan şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

01.11

2017

Emek ve Ekmeğin Hikayesi...

Ozan Muhammet Candan

Bu öykü, 04.11.2017 tarihinde günün yazısı seçilmiştir.


Bir rivayete göre Ekmek ve Emek komşu çocuklarıdır, Ekmek dünyalar güzeli bir genç kız, Emek kara kuru çelimsiz bir delikanlı...

Emek aşıktır Ekmeğe de onun umurunda değildir Emek, gecesi, gündüzü, eğlencesi, hüznü Ekmekten ibarettir Emeğin, oysa Ekmeğin gözü hep başkalarındadır.

Gel zaman, git zaman Emek açılmak ister Ekmeğe fakat bu mümkün değildir, dedik ya Ekmek başka dünyalarda, Emek bambaşka rüyalarda gezmektedir.

Hikaye bu ya, Emek Ekmeğe sahip olmak için çok daha fazla çalışır, çabalar, artık sadece Ekmeğe aşık olmanın dışında, onun müptelası olmuştur, yıllarca koşar peşinden de bir türlü giremez Ekmeğin gönlüne.

Emek çalışıp didinmeye devam ede dursun, Ekmek başkalarıyla gününü gün etmeye, eğlenmeye devam etmektedir Emek aklının ucundan bile geçmez. Zaten işin aslına bakmak gerekirse, Ekmeğin kaprisleriyle Emeğin baş etmesi mümkün değildir...

Çünkü Emek nasırlı ellerde hep sadık ve sefil, Ekmek ise ihtişamlı masalarda hain ve mağrur olmaya devam edecektir...

Ozan Muhammet Candan

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Etiketler: emek-ekmek-yaşam-hikaye
Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri