» Ahmet Telli şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

06.08

2009

hayalimde ki sevgilim

Gizem Çakır

sonbaharı seyrettim bütün yıl.güneş bile açsa soğuktu benim için gökyüzü.ağaçlar çıplaktı hala.rüzgar sert esiyordu.deniz hırçındı sebepsiz.
Belki de ben öyle görüyordum.bir şey eksikti kalbim de,hayata bakışım hep sonbahardı.
Camın arkasından hayal ederdim tüm imkansızlıkları.senin geldiğini düşünürdüm hep.penceremin arkasında ki resmi değiştirmeni beklerdim.ilkbahar olsaydı keşke derdim hep içimden.beraber baktığımızı düşlerdim hep sevgilim.hayata beraber adım attığımızı.
Çıkmam için bir sebebim olurdu belki apartmandan dışarı.denizin,ağaçların,kuşların hatta yaşamamın sebebi olurdun.aşk kokardı hepsi buram buram.rüzgara beraber karşı gelir gökyüzünü izlerdik.belki biraz daha uzun bakarsak gökkuşağını bile görürdük sevgilim.
Seninle canlanırdı doğa.anlam kazanırdı tabiat.yolumun sonu aydınlığa giderdi belki.
Beraber yürürdük kuşlar eşliğinde.
Fakat bu düşler hep hayallerimde kaldı sevgilim.sonbaharın hırçınlığı yordu bedenimi seni beklerken yaşlandım.sen hep hayallerimde kaldın sevgilim.hiç benim olmadın.
Şimdi hayallerimdeki sen, hiç gelmediğin gibi gidiyorsun hayatımdan.çünkü senle var olan bu beden ölüyor yavaş yavaş.belki hala resmim sonbahar ama hayallerim hep senle ilkbahardı sevgilim...


Gizem Çakır

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Etiketler: sevgilim-hayal-ölüm*

Öykü için yorumlar

Bu öyküyü sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri