Ceyda Arslan - Buğulu Pencere

GÜNAHTIR! Günah...

Hanginiz bir adım atmadan evvel karşınızdakinin neler hissedebileceğini düşünmek için duruyor ve düşünüyor?
Neler yaşadığını?
Nelerle, hangi şartlarda nasıl mücadele ettiğini hanginiz biliyor?

Daha önce benden yana rastlamadıkları bir yazı ve yaklaşım tarzının etkisiyle gözlerini kocaman açıp şaşkın bir ifade ile içinden ?Beeen?? diye geçiren arkadaşım; seni muaf tutuyorum tabi ki..


Sözüm, ellerinde kepçe burası kazan ondan aldığını buna, bundan aldığını öbürüne karıştıran, bunu yaparken amacı gerçekten ?şiir? yazmaktan, paylaşmaktan öte olmayan yüreklere nasıl zarar verdiğini görmeyenlere!
Her sabah güne merhaba demek için, hayata tutunmak için o kendi küçücük aklının yetmeyeceği kadar çeşitli, en fazla fizyolojik anlamda göğüs kafesinde kapladığı yer kadar olduğunu tahmin ettiğim kalplerinin alamayacağı/anlayamayacağı kadar ince nedenler bulan, bulmaya çalışan birilerine, verdiği tüm bu mücadele, çektiği tüm çilenin ortasında zulmedenler var ya; Onlara..


Şimdi içinden ?iyi de kimden bahsediyor bu? diyeniniz varsa, siz de onlardansınız kusuruma bakmayın..


Çünkü şiirkolik evsahiplerinin yüreklerini biliyorum ben..Onlar ki kişileri tartışmaz..Olaylardır ilgilendiren..Mutluluklarımız...Hüznümüzü paylaştığımız anlarımız, içimiz işin içinden çıkamadığında fikir aldığımız mekanımızdır burası bizim..Hepimiz ne yapabileceğimizin peşindeyizdir..


Nasıl olmuş? Ne demiş? Neden demiş? Kime demiş...
Bunlar teferruattır gerçek şiirkolikler için..
Teferruatla ilgilenenler de barınamayıp giderler zaten çok süre geçmeden..

Ben ki en üzgün olduğum zamanda bile suskunluğumu koruyabilen ben, engel olamıyorum şimdi yazmalarıma.

Hani susmak bazen en güzel cevabı getirir insana tamam da..(ki bunun en güzel örneğini de çok yakın bir geçmişte yaşadım) şimdi içi kanarken meleğimin susmak sadece suça iştirak oluyor benim vicdanımda..

Yaaa!

Bir insan en kırılgan dönemindeyken hayatının, herhangi birisi herhangi bir şekilde(!) onun nelerle savaştığını önemsemeyerek,göz ardı ederek neler hissedebileceğini, saygısızlık boyutunda incitebiliyorsa yüreğini! orada işte orada konuşmayacğız da ne zaman konuşacağız biz?

Nerede ve Neden burada olduğunu ne zaman sorgulatacağız?

Bir sorar mısınız kendinize?

Yaa yaşamlarımızdan sayfalara yansıyan satırları dizeleri paylaşmak için burada değil miyiz hepimiz?
Yoksa en kötü iftirayı atana ödül mödül veriyorlar da benim mi haberim yok?

Burada ?duygularımız?ı paylaşıyoruz biz arkadaşlar!
DUYDUKLARIMIZI değil!
Değil değil mi!??
...

Canı dedikodu yapmak isteyenleriniz varsa başka yerler var?
Magazin sayfaları var bir sürü bir sürü?

Böyle potansiyeli olduğunu düşündükleriniz varsa bir zahmet engel olmayın kendisine bırakın gitsinler ne olur..?

Bugün başkasına yapılanın yarın sana yapılmayacağı ne malum değil mi ama ?
....

Biz burada hayata tutunuyoruz !
Farkında olmasada bazıları..

Ve onların yersiz yurtsuz, asılsız astarsız merakı, tutamadıkları çeneleri, arttırmayı bu şekilde umdukları popülariteleri , ve hiç tanımadığı bir insan için takılıp bir uçan balonun peşine, kuyruk olup seyir çizmeleri yüzünden zarar görüyor benim canlarım..çiçeklerim..

Neden?!?
Ne uğruna?
.....
Bir söz demeden evvel iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırmalı " insan"

Bırakın kim kimin nesi, kimin fesi ! Size ne? Yok ille de bu yoda bizimle devam edecekseniz de şiirlerinize bakın uslu uslu?

Hiç merak etmeyin de..Siz durmanız gereken yeri bilirseniz, kafanızdaki soruların cevabı siz daha sormadan dostane bir şekilde gelecektir zaten önünüze.

Ha şimdi bu gönülden uyarıya rağmen, bildiğini okumaktan alıkoyamazsa kendini bazıları,
O kırdığı, O gücendirdiği,O günahını aldığı yüreklerin de her birinin elinde bir çuvaldız, öbür dünyada da olsa sormak için hesabını , bekliyor olacaktır..Unutulmaya!


kalın sağlıcakla...- 10.2.2009 18:41:09

Yazarın Diğer Yazıları

Nurhan Arduc - 12.9.2009

Ancak bu kadar güzel ifade edilebilirdi Aslan hanim,bizede tesekkür etmek düser harikasiniz.

Nilgün Paksoy - 14.2.2009

Yaaaaa ..işte böyle ,bildiği doğruları yazar benim duygulu kızım. İyi de yapar . Birileri okur da belki , bir hisse alır . Hep söylerim , insanlar sadece kendileri ile uğraşmalılar.Düzeltilecek öyle çok yanımız var ki ...bırakın başkalarını yahu ...bırakın çekiştirmeyi , kendi işinize bakın veeee sadece sevgi dağıtın eğer yapabilecekseniz ...!
sevgiler canım , kucak dolusu hem de .1111

Ceyda Arslan - 13.2.2009

Ben yinelemek istiyorum..

Ne güzel şeydir bıraktıkları yorumlarla,gönderdikleri mesajlarla insanların kendilerini doğrulamaları..Çok teşekkür ederim hocam,

Çok teşekkür ederim arkadaşlar..

Sait Açıkgöz - 13.2.2009

"Bu Dünyadan hiçbirimiz sağ çıkmayacağız"der, Oktay Ökmen.Peki o zaman nasıl yaşamalıyız?Kavgalı,gürültülü bir mü yoksa "ölüm"denen gerçekte aynı kaderi paylaştıklarımızla dost olarak mı?Yer Altından Notlar adlı Dostoyeveski'yi ya da Balzak'tan Tefeci Gobzek'i okuyanlar çok ilginç insan karakterleriyle karşılaşır.İçimizde bilmediğimiz ne çok karmaşık duygular vardır.Saldırgan hayvanlığımız hep orada saldırıya hazırdır.İnsanlığımız ne çok zayıflarsa o kadar güçlü saldırır.Ne güzel insan kalmak

Baki Evkaralı - 13.2.2009

sen yaz üstadım millet insanlığı öğrensin kalemine sağlık. saygılarımla harika bir yazıydı komşum diğerleri gibi....

1 2 3 4 »
Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri