Ceyda Arslan - Buğulu Pencere

EVET; Ben HARİKAyım :)

Geçen akşam hani şu buhranlı günlerimden birinde yine içim sıkılıyor,içimde heyelanlar,içim yangın yeri..Gözlerim duman duman..Yürümek istiyorum....Çıkıyorum..

İçimde bir ses sürekli bana neyin iyi gelebileceğinin araştırmasını yapmakta -zihin çıkmazlarında-
Öyle hemen ?evet? demek ayıptır ya hani;Hani öyle öğretilmiştir ya kuşağımız kızlarına- bilinçaltım kendine neyin iyi gelebileceğine dair albümü tek tek açarken önüme, istemeye istemeye hayır diyor reddediyorum böylesi iyileşmeyi ben de..
Yürümeye karar veriyorum..
Yürüyorum..
Birden ışıkları yanan bir bina dikkatimi çekiyor..ve şimşekler çakıyor gözümün önünde..Koluma taktığım yağmurun kokusu ile nerdeyse koşar adam giriyorum alışveriş merkezi olduğunu sonradan fark ettiğim lunapark benzeri resmin içine...

Giyim giyecek..vız gelir onlar bana..Hem hangi kalınlıkta bir giysi ruhumun çıplaklığını örtebilir ki?Ama buraya da girdiysem diyorum,kesin bir nedeni olmalı! Şu dükkan mı ? Hayır..
Bu ayakkabıcı ?..
I-ııh...
Hayır..hiçbiri değil..
Peki köşedeki şekerlemeci?? O panzehiri olabilir mi gidenlerin içimde yarattığı tahribatın?
I-ııh bu da değil..
Ne istediğimi biliyormuş gibi üst kata çıkıyorum kendimden emin..(Sanki yolu biliyorum)Yürüyen merdivenleri kullanmak istemiyorum inatla.
Canımı acıtmak,kendimi yormak ve içimin acısını bu şekilde dindirmek niyetiyle üzeri parlak desenli seramiklerle kaplı buz gibi trabzanlarına tutuna tutuna onların canını acıtıyorum..Ne günahları varsa?..Ee benim ne günahım var?..

"Neyse bunu sonra düşünürüm" diyorum..Asıl mesele benim burada ne işim var?..

Oyuncakçı gözüme takılıyor..ama yok bu kez içimdeki çocuk sessiz sessiz zaten oturuyor..Şu hengamede bari o sessiz kalsın diyorum ve yavaşça kapısını çekiyorum kalbimin..Sonra da azbirazcık sıkılmışlıkla devam etmek isteyip istemediğimi soruyorum kendime..Tam da o anda ?istemiyorum yeter artık? kelimeleri dökülüp çıkmaya karar vermişken ağzımdan, kalbimle aynı anda camda yazılı duran afişe takılıp kalıyor gözlerim.

EVET / Ebru Gündeş..

Kapak tasarımı müthiş.."Aynı ben" diyorum hınzır bir tebessümle..-Fiziken demiyorum tabi-kendini bilir insan..Hele Ceyda bilmez mi?
Ama bu acı,bu bakış öyle tanıdık ki....Nakış nakış işliyor adeta yüreğime..

Elime alıyorum cd yi, garip bir duygu sarıyor çevremi..ve yükselen EVET sesleri garip bir heyecan uyandırıyor içimde.
Kanım kaynıyor albüme sanki..Ehh ses desen eşsiz benzersiz...Peki bu para eder mi ? (malum kriz zamanı) Ama "Eder anasını satayım" diyorum..Sahi geçenlerde bir arkadaş bu albümden bir şarkı bile armağan etmişti bana..Hiçbirşey için olmasa o şarkıyı dnlemek için verilir bu para diyorum...Bir an evvel eve gidip dinlemek istiyorum.

Bu kez koluma takılı yağmur kokusu yerini albümün sıcaklığına bırakıyor..

Tükeneceğiz,Sen ne dersen de,Dünya dönüyor..Bunlar hep benim dönemimin şarkıları değil mi?? SADECE SEVDİM'i ise dinlemeden seviyorum ben..Ehh alışığız ne de olsa dinlemeden sevmeye..Uzun hem de upuzun bir süre boyunca ?sen benim sadece dünyamsın? dediğim ve ?ben seni sadece sevdim? diye diye ardından inlediğim adam'ın hediye parçası ilan ediyorum içimden.

Derhal kasaya gidiliyor ve albüm alınıyor diyorum mutluluktan içi içine sığmayan bir çocuk gibi gülümseyerek!

Eve varıyorum..Kendimle buluşmaya az kaldığından habersiz cd yi yerleştiriyorum yerine..Sonra ışığını kısıyorum oturma odamın..Kızım geliyor dizlerimin dibine..Cd açılışını birlkte törenle başlatıyoruz..

Daha ilk seçtiğim parçada şarkının ruhunu gidip bulup kucaklayıp alnından öpesim geliyor!(ha bu arad ilk şarkı bu değil elbet ama benim dinlemek için ilk seçtiğim şarkı bu)

Ölümsüz Aşk../ A.Ravi

Kimbilir diyorum ona bunları yazdıran anıları ne renkti?Hangi yaşanmışlıklarıydı onu dizelerde böylesi kırgın kılan?Söz yazarlarının büyüklüğünün, onların öneminin bir kez daha farkına varıyorum..Dünya sadece NANE NANE dinleseydi ne berbat bir yer olurdu diyorum ve Allah korusun duaları eşliğinde kulağımı çekip dişime vuruyorum 3 kez..Sonra da kalpten ilk teşekkürümü Ölümsüz Aşklar için A.Ravi'ye gönderiyorum....

Vee albüm kapağının arkasına bakıp, bugüne dek etrafımdakilerin belirlediği sıraya meydan okurcasına devam ediyorum sırayı kendim belirlemeyeve gecenin ikinci şarkısını seçiyorum..Aşkın rengini buluyorum Evet'te ve yelken açıyorum engin hayal dünyamın KIZIL MAVİliğine..Ruhumun bir başka eşanlamını,sevgili ERSAY ÜNER'i ağırlıyorum odamda..

(..)
Biraz kızıl, biraz mavi
Yalnızlığın asil rengi!
Gün batmadan dönsen bari;
Keşke dedim,
duymadın mı?


Dağılıyorum..Kızıl maviye çalıyor odamın rengi..Her köşesi....2. teşekkürüm de usulca kanat çırpıp konuyor KIZIL MAVİ için ERSAY ÜNER'in kalemine..

Ve 3. şarkı bu olmalı diyorum bu geceye yakışır şekilde..

(...)
Aşk dilencisiyim şimdi sayende
El açtım mutluluk dileniyorum
Sana bin türlü beddua ederdim de
Kalbim olmaz diyor, kıyamıyorum


İLYAS KEÇECİ ile ne çok ortak yaşanmışlığımız olabileceğini düşünüyorum...Ruhum ardı ardına gelen böylesi güzel şarkıların etkisi ile mayışmışken gecenin son şarkısı Adam'ın şarkısı olsun istiyorum..

Finalim ?Sadece Sevdim? ile olsun istiyorum..Sevgi hep olsun istiyorum..(Arsızım ben biliyorum ;)
Başı öne eğik bir ruhu alıyorum karşıma ve play'e basıyorum..Ben diye döküyor Ebru Gündeş içini içim yerine..
Hem de olanca ağırbaşlılığıyla..


(....)
Yine de ah etmedim, yine de ah etmedim.
Sadece sevdim..
Sadece sevdim ben...
Kıymaz sana kalpten bu yürek
Her ne dersem dilimden
Senin için atmazsa bu kalp
Söküp atarım yerinden.
Kaç kere kırdın, kaç kere üzdün
Beni perişan ettin sen..
Yine de ah etmedim, yine de ah etmedim.
Sadece sevdim, sadece sevdim ben.


REZA ZARRAB'a ben sana ömrümü adarım! Diyorum...İçim öyle buruluyor ki..o ölçüde minnet duyuyorum inan...

Ruhumun şu sıralar bir köşede sus pus olmuş tüm yanlarını bu kadar nazik bu kadar canımı acıtmadan dökebildiği için ortalığa;
tüm kalemlere ayrı ayrı NAZAR BONCUKLARI iliştiriyorum..

Öyle ki ; O kadar yararı oldu ki ruhumun iyileşmesinde bu albümün;
Evet'ten Serdar Ortaç imzalı HARİKA parçasını da size armağan edeyim istiyorum: )

Sezen Aksu, Orhan Gencebay, Serdar Ortaç, Ersay Üner, Reza Zarab, Fettah Can, Altay Biberalt, İlyas Keçeci ..hepiniz harikasınız..hepiniz nazarboncuklarımla kalın emi?...

HA bu arada..unuttum da sanmayın..

Benimde ANILARIMIN SELAMI VAR HEPİNİZE....
ÇÜNKÜ BEN HARİKAYIM ;)

Dinleyin ne demek istediğimi anlayacağınıza eminim..
Adımın ben olduğunu bildiğim gibi..
Bundan böyle -en azından hayatımın şu döneminde- mütemadiyen EVET'leyim ;)
Çokta mutlu çokta İyiyimmmm

Sevgilerimle


- 20.10.2008 12:56:46

Yazarın Diğer Yazıları

Baki Evkaralı - 30.10.2008

komşuuum hu hu ben geldim elbette yahu sen harikasın var mı ötesi yeniden okumak yazılarını mest etti yine beni haaa her yazındaki gibi hüzünlenmedim de değil hani kalemine sağlık keşke senin gibi yazabilsem bir gün bende üstadım takipçinin ve müptelasıyım yazılarının saygılarımla komşum

Ersin Hoşgenç - 22.10.2008

)))))))

Ölümsüz aşklar varda

ölmeyen aşık var mı

güvenme gençliğine

ölen heeep ihtiyarmı ...)

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri