Işın Ergüney - Eylül Dokunuşları

NÖBET DEVRİ






Şiirkolik Dostlarım,


Kuruluşunun hemen ardından Yöneticisi ve bilahare de son 12 yıldır sahibi olduğum Şiirkolik Ailemle bu süreçler içerisinde acı tatlı bir sürü anlar yaşadık.

Birbirimizi hiç tanımadan Şiirkolik'te buluşmaya başladık. Kısa bir sürede Üye Sayımız 20.000 oldu. Bugünse yaklaşık 33.000 üyesi olan kocaman bir aileyiz. Zamanla Şair arkadaşlarımızla merhabalarımız başladı. Istanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da Şiirkolik Günleri düzenledik. Sanalda tanıdığımız kişilerle bu defa canlı olarak görüştük. Yeni dostluklar edindik.

Zaman geldi o hiç tanımadığımız arkadaşlarımızın yardımına koştuk. Acılarını, sevinçlerini birlikte paylaştık. Ameliyat olmak için İngiltere'ye giden Şiirkolik Üyemizin Şiirini Güne Taşıdık. Ameliyattan çıkıp odasına geldiğinde gözlerini açar açmaz annesine; 'Anne Şiirkoliği açar mısın?' Diyen o dünya tatlısı kardeşimiz; Şiirini Günün Şiiri olarak görünce hastalığını unutup mutluluk gözyaşları dökmüştü.
O gün 11 yaşında Şiire başlayanlar bugün evlenip çoluk çocuk sahibi bile oldular.

Günleri Günleri, Aylar Ayları ve Yıllar Yılları kovaladı. 40'lı yaşlarda merhaba dediğim Şiirkolik'te artık 60'lı yaşları sürüyoruz.

Şiirkolik tıpkı bizler gibi büyümesine devam ediyor ve zamana ayak uydurmak istiyor. İşte bu nedenle bugün Bilgisayar Programcısı olan Şiirkoliğin kurucusu Sevgili Serkan Bektaş kardeşime Sitemizi teslim etme kararını aldım.

Sevgili Serkan Bektaş kısa bir süre içerisinde Şiirkolikte büyük değişiklikler yapacak ve Ailemiz harika bir siteyle yoluna devam edecek.

Ben Işın Ergüney olarak Şiirkolik'te çok güzel hatıralar biriktirdim. Çok sayıda dost ve arkadaş edindim. Bazen Gece-Gündüz nerdeyse hiç uyumadan sitenin başında kaldığımız günler oldu.
Bu uzun süreç içerisinde birçok Yönetici arkadaşlarımla uyum içinde çalıştık. Başta Sevgili Sermin Gür olmak üzere Bulut Kara, Cemal Mıhçı, Nilüfer Akbay ve adlarını burada aktaramadığım Yönetici Dostlarımızın Şiirkoliğe büyük emekleri geçti. Hepsine çok çok teşekkür ederim.

'Şiir İçin Şiirkolik Yeter' Sloganıyla Edebiyata elimizden geldiği kadarıyla hizmet ettik. Şiirkolik'ten yetişen gençler arasında bugün Türk Edebiyatına adlarını yazdıranlar gurur kaynağımız oldu.

Herakleitos demiş ki; Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.

Ve artık O GÜN geldi Sevgili Şiirkolik Dostlarım.

Sitemizi bugün itibarıyla Sevgili Serkan Bektaş kardeşime devretmiş bulunuyorum. Biliyor ve inanıyorum ki Şiirkolik için harika şeyler yapacaktır.

Sitemiz yenileninceye kadar ben dahil Yönetim Ekibimiz görevlerine devam edeceklerdir.
Bana emeği/hakkı geçenler lütfen haklarını helal etsinler. Benden yana bir şey olmuşsa hepsine helali hoş olsun.

Sizlerden tek isteğim; Lütfen Şiirkolik Ailemizde olmaya devam edin.

Şimdi izninizle hepinizi tek tek kucaklamak ve yanaklarınızdan öpmek istiyorum.
Şiir gibi günleriniz, aylarınız, yıllarınız olsun.
Hepinizi çok sevdiğimi ve asla unutmayacağımı da bilin.

Sevgi ve saygılarımla.

Işın Ergüney



- 24.11.2017 13:15:45

Yazarın Diğer Yazıları

Mustafa Temel - 13.11.2018

Kendimi bulduğum ve tanımaya başladığım bir yerdi şiir ve edebi konuda. Siteden öte aile gibiydi. Emeklerinizi, içtenliğinizi ve değerli yüreğinizi tanımak benim için onurdur. Teşekkürler güzel yüreğinize Işın hocam. Sağlıkla, şiirle, huzurla...

Nebile Bakıcı - 11.2.2018

canım abim...abim diyorum çünkü öylesin... acı tatlı az zamanlı çok zamanlı çook güzel günlerimiz oldu...burada dostluklar aşklar kardeşlikler edindik ediniyoruz....burada şiir adına ceplerimiz doldurmamız dışında türkiyenin her yerinden şair arkadaşlarla tanıştık kenetlendik...hastalıklarımızı vefat haberlerimizi evlilikleri bebek doğumlarını kısaca sevinçleri hüzünleri paylaştık...hayatımızın bir yerine dokunup geçmedi burası ..hayatımızın içinde kaldı...ve sen de ...ve değişmeyen tek şey değişimse ne değişirse değişsin buralarda bir yerde olduk...olacağız...iyi ki sizleri tanıdım...sevgiyle kalın

Tülay Aslan - 15.1.2018

İçim burkuldu en çok yazdığım sitelerden biri ciddi bir kültür sanat sitesi ne diyeyim bilmiyorum.Hayırlısı olsun.Bizden yanada hakımız helal hoş olsun.Burası benim ikinci evim idi.Bizleri adil şekilde ağırladınız.Çok teşekkür ederim.Yeni hayatınızda sağlık uzun ömür ve başarılar dilerim.

Resul Türkay Mıhcı - 15.1.2018

"Şenlik dağıldı bir acı yel kaldı bahçede yalnız
O mahur beste çalar Müjgan'la ben ağlaşırız
Gitti dostlar şölen bitti ne eski heyecan ne hız
Yalnız kederli yalnızlığımız da sıralı sırasız
O mahur beste çalar Müjgan'la ben ağlaşırız

Bir yangın ormanından püskürmüş genç fidanlardı
Güneşten ışık yontarlardı sert adamlardı
Hoyrattı gülüşleri aydınlığı çalkalardı
Gittiler akşam olmadan ortalık karardı

Bitmez sazların özlemi daha sonra daha sonra
Sonranın bilinmezliği bir boyut katar ki onlara
Simsiyah bir teselli olur belki kalanlara
Geceler uzar hazırlık sonbahara"




"Eylül gibi dokundu"

Aslı Yeniay - 12.12.2017

Bu bir veda değil elbette Şiir Kolik yine evimiz ve şiir seven dostlarla her zaman ki gibi kocaman bir aileyiz ancak bir burukluk oldu içimde sitemizin imtiyaz sahibi olarak öyle özverili ağırladınız ki bizleri takdire şayan misafirperverliğiniz için çok ama çok teşekkür ederim size, sağ olunuz, var olunuz. Yine hep beraber şiirle,sevgi be saygılarımla.

1 2 »
Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri