» Nazım Hikmet Ran şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni!)

Tarık Tanış - Eylül Misali

Terör Namusunu Satmaya Başladı

Çok ihtiyacımız varken gülmeye;
- Artık komik değil bu memleket.


Terör namusunu satmaya başladı zira, sırtından vurmayan neslin çocuklarıydık doğusundan batısına öldürmenin bile adabı olduğunu bilirdik.
Kahpelik akıyor şimdilerde caddelerde.- Anne patlama oldu bende bir şey yok iyiyim dediğinde telefonda oğlum annesine, şükrettik halimize.


Ya teli hiç açılmayanlar ya da ben iyiyim merak etmeyin cümlesini kuramayanlar. Şükür ile utanç arası duvarlara sıkışıyor insanlık, sevincimiz mateminizle kavga ediyor bilmediğimiz o şehrin kenar köşelerinde.Belki çayımız demlenmeye rakımız mezelenmeye devam ediyor kanları soğurken birilerinin o katil kaldırımlarda.

Birkaç saniyelik ölü televizyon kahramanlarına bakarken geçici bir volkan kaynıyor yüreğimizde.Ölümlere alıştık biz, hiç alışılmaz dediğimiz matemleri kanıksadık. Ağlardık eskiden ondanda vazgeçti gözpınarlarımız, irkiliyoruz sadece şarapnel sesinden ve onun kasvetli sisinden.

- Ne zaman sıra bize gelecek ?Şehitler ölmez!, şehitler ölüyor bayım hem de nefesini bıraktığı hanelere katıksız acılar salarak o evde bir daha sabah öyle doğmuyor güneş hep siyah batıyor. yurtta sulh diyen atalarımız utanıyor acılardan.
Terör namusunu satmaya başladı, merhametsiz yazılar çiziliyor alnımıza, düğün maytaplarından bile korkar olduk oysa ne kostaktı yüreğimiz ne kahramandık biz.Boy boy, satır satır destanlar yazıyorduk dağa tepeye kuytuya dede madalyaları salınıyordu istiklal köşelerinde.Ne korkak olduk biz, alışamadık kahpe ölümlere .


- 11.12.2016 15:21:48

Yazarın Diğer Yazıları

Naime Özeren - 20.12.2016

Bu başlığa kitaplar dolusu yazı yazılabilir. Asolan böyle az ve öz anlatabilmek acıları, kahpelikleri, acımasızlıkları.

İşte, bir yenisi de dün eklendi bu zincire:

Rusya'nın Ankara Büyük elçisi Andrey Karlov, Ankara'da katıldığı bir sergide uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü. Hem de sırtından...Kahpece...

Aynı zamanda vatan hainliğiydi bu yapılan... Ne yazık, şehitler bir ölüyor,kalan yakınları her gün...

Kutluyorum vatan sever yüreğinizi Tarık bey...

Nigar Baran - 12.12.2016

Geçen yıl ki Ankara patlamasında kuzenim oradaydı ve halam kendisini aradığında 'iyiyim anne ama iyiyim demekten şu an utanıyorum 'demişti

Durumumuz tam da bu biz iyi olsak da iyi olmayan olamayacak evlat acısı kardeş acısı çeken insanlarımız var, ve iyi olmaya utanıyoruz artık

İçim cız ede ede okudum, yazınızın her harfi için teşekkür ederim hislere tercüman oldunuz

Saygıyla

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri