Şiirkolik Üyesi Oğuz Yılmaz'ın Kitabı Çıktı 1.4.2016 19:15:45

GİRİŞ

Bazen bir kitap okursun yazarı sen olursun. Bazen bir şiir okursun şairi sen olursun...Biri gelsin içimden geçenleri yazsın istersin. Belki de içinden geçenler bu kitapta yazıyordur. Belki bu kitabın yazarı sensin. Okuru ben... Belki bir toplu taşıma aracında farklı bedenlerde aynı şarkıları dinleyerek hüzünlenmişiz.

Herkes kendi hayatının, kendi sevdiğinin şairi değil midir zaten? Sen ona en güzel kitap o da sana en güzel şiir olmuştur bazen. Eminim hayatınızda bir kez olsun bir şiiriniz olmuştur, yazmasanız da aklınızdan süzüp yüreğinize kazımışsınızdır. Peki hiç düşündünüz mü o şiir yüreğinize dokunurken ne alemdeydiniz? Neler yapıyordunuz, ne düşünüyor, ne düşlüyordunuz? Sanırım ben biraz olsun bunu yapmak istedim.

Acıların var, aşkların var, unuttukların, unutmaya çalıştıkların, unutmak istemediklerin... Her neyin olursa olsun, önce sen varsın. Bunu bencillik olarak görme sakın. Aşk da sensin âşık da sen... Halının altına tozları süpürür gibi derinlere atma hislerini. Her şeye rağmen aşkını da acını da sonuna kadar yaşa. Unutma şarkı dinlerken hüzünlüysen sözlere takılırsın, mutluysan ritme kapılırsın. İkisi de sensin.

Umulmadık bir anda sobanın üstüne konmuş mandalina kokusu gelir burnuna ve onu hatırlarsın. O an anlarsın ki giderken çocukluğunu alıp götürmüştür. Çocukluğunu bırakma yeter...

Temin Adresi: http://www.kitapyurdu.com/kitap/cek-yuregini-gidiyorum/391923.html

Kuzgun Kitap
Kitap Adı: Çek Yüreğini Gidiyorum
Şiir - Deneme
Yayın Tarihi 2016-03-29
ISBN 6059184472

Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 163
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 14 x 20 cmŞiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri