Şiirkolik Üyelerimizden Ahmet Öztek'in "Yırtık Duygular" Adlı Kitabı Çıktı 5.11.2015 12:34:00

Ahmet ÖZTEK
1975 yılında Tokat'ın Kızık köyünde dünyaya geldi. İlk, orta ve yükseköğrenimini Tokat'ta tamamlayan şair halen Tokat İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde mühendis unvanıyla görev yapmaktadır.
Boş zamanlarını edebiyata adayan şair evli ve iki çocuk babasıdır. Edebiyata çocuk yaşta düşkünlüğü olan şairin çok sayıda şiiri ve yazısı sosyal paylaşım sitelerinde, yerel gazete ve dergilerde yayınlanmıştır. İlk eseri Gecenin Sitemi 2011 yılında okuyucuyla buluşmuştur. Henüz baskıya girmeyen Engebe Şiirleri, Baharın Gözyaşları, Duyguların Eşiğinde, Umut Çiçeği, Türkümün Dili, Beyaz Zambak adlı şiir kitapları, Bötçenim Hikâyeleri adlı hikâye kitabı ve Kırsalda Kalkınmak adlı eğitici anı kitabı mevcuttur.
ÖNSÖZ
Zamanın birbirinden güzel günleri sevdalarda geçmişimize yolcu olurken bizler nağmesizlerin musikisine daldık durduk bir ömür boyu. Gönlümüz sahte sevgilere dem vururken nasıl yandık karambolda aşkın narına, nasıl ağladık, nasıl inandık sahte gökyüzüne, hayali yıldızlara. Tertemiz duygular yıllardır aktı durdu körü körüne geceye bürünmüş ahkâm taşlarımıza. Neticede kustu geceye zehrini kararan geçmişimiz ve yırtıldı düştü bütün duygularımız semadan yere bir bir.
Ne özlediğimiz vuslata ulaştık, nede hayal ettiğimiz özlemlerimizi tanıdık bu sayede. Sadece bizde olmayana kandık. Neticede bu hengâmede aldandık. Maddeye dönen, tekniğe yenik düşen, metalleşmiş gururumuz, duygularımız bir bir solarken zamanenin pençesinde adeta bir robota döndük. Makineleştik. Kapımızda eksilen özümüz ve sevdaya aç benzimizi umut edilir ki bu ve benzeri satırlar bir nebzede olsa doldurur. Ve içimizi rahatlatır birkaç dakika.
İnsan özlediği duyguya ermek isteyince neden yadırganır bilmeyiz ama eğeri dengesiz, çarkı, dümeni bozuk yalan dünyanın doğurduğu haslet bir sonbahar misali gönüllere dağılır. Haince karanlığa gömer neşemizi, sevincimizi. Kaptıklarını gazele çevirir kör talih, yaktıklarını küle. Yırtılırken arımız sevdanın deminde biliriz ki şiirin dili herkese açık. Her yürekte duyulur sevdanın, muhabbetin ayak sesleri. Ondan herkes istediği kadar nasiplenir bu deryadan. Bu özlem dolu zorlu uzun tozlu yolda ivme kazanan, ruhunun eksikliklerini tamamlamak ve gönlünün açlıklarını doyurmak uğruna zamanını harcayan tüm dostlara gönülden şükranlarımızı sunarız.
Dileriz ki duygulu dakikalar özünüzden, gülücükler yüzünüzden, gönüllerinizden gerçek sevdalarınız eksik olmasın.

BEYAZ SAYFA

Açılsın bahtıma, bembeyaz sayfa
Noktada, virgülde selama dursun.
İçimi kemiren kurtlara inat,
Gururu bırakıp, yar gelirse affa
Kapımı vurmadan içeri buyursun.

Yırtık duygular, sararsa da içimde
Olmasın bir tutam hüzün dilimde
Özlemlerim tutkuya dönüşmeden evvel
Gönlümün köşesine tahtını kursun
Sancımı yad ellerde duyursun...



Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri