Forum Serbest Kürsü Çatak'ın Fedakar Sevcan Öğretmeni

Çatak'ın Fedakar Sevcan Öğretmeni

2496 kez okundu - 8.12.2015 00:01:40 //

Şefik Kaplan
Yönetici


Yaş: 27
Şehir: İzmir


Van'ın Çatak İlçesi'ne 40 kilometre uzaklıktaki Sığırcık Mahallesindeki ilkokulda öğretmenlik yapan İzmirli Sevcan Ekin, okulundan ve öğrencilerden ayrılmak istemiyor.
Van'ın Çatak İlçesi'ne 40 kilometre uzaklıktaki Sığırcık Mahallesindeki ilkokulda öğretmenlik yapan İzmirli Sevcan Ekin, okulundan ve öğrencilerden ayrılmak istemiyor. Birçok öğretmen güvenlik nedeniyle Kaymakamlık tarafından ilçeye yakın mahallelerde görevlendirilirken, Sevcan öğretmen bunu kabul etmeyerek, "Buradaki öğrencilerin de eğitime ihtiyacı var. Bu yüzden de buradan ayrılmayacağım" dedi.
Birçok öğretmenin gelmek istemediği Van'ın Çatak İlçesi'ne 3 yıl önce atanan Sevcan Ekin, çocukların eğitimi için Çatak'ın en uç mahallesinde büyük fedakarlıkla görev yapıyor. İlçeye 40 kilometre uzaklıktaki Sığırcık Mahallesinde sözleşmeli bir öğretmenle görev yapan fedakar öğretmen Ekin, öğrencilerin daha rahat bir ortamda eğitim görmesi için soba yakıp sınıfın temizliğini de yapıyor.

İLÇEYE GÖREVLENDİRİLDİ GİTMEDİ

Tüm zor şartlara rağmen mahalledeki 2 sınıflı okulda eğitim vermeyi sürdüren öğretmen Sevcan Ekin, hem öğrencilerin hem de mahallelilerin sevgisini kazandı. Güvenlik nedeniyle aynı bölgede bulunan okullardaki öğretmenler ilçe merkezine yakın okullarda görevlendirilirken, Sevcan öğretmen bu görevlendirmeyi de kabul etmedi. Öğretmen Sevcan Ekin, "Buradaki öğrencilerin de eğitime ihtiyacı var. Bundan dolayı ben buradan ayrılmayacağım. Çok başarılı öğrenciler yetiştireceğime inanıyorum" dedi.ÖĞRENCİLER İÇİN YARDIM İSTEDİ

Mahalledeki öğrencilerin maddi durumunun iyi olmadığını belirten Sevcan öğretmen, duyarlı kişilerden öğrencileri için yardım istedi. Sevcan öğretmen, "Kış mevsimi geldi. Burada havalar çok soğuk oluyor. Maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin mont, bot, eldiven bere gibi giysiler ve kırtasiye malzemesine ihtiyacı var. Ayrıca okulumuz depremde büyük hasar gördü. Okulumuzun tadilatı içinde iş adamlarından yardım istiyoruz" dedi.

Dış Bağlantı

Değerli Şiir Kolik Ailem, Sevcan Öğretmen arkadaşımdır. Bu çocuklar için hepimizin, dayanışma içinde olmasını istiyorum. Sevcan arkadaşım için sizlerden yardım istiyorum. Şiirkolik Ailesi olarak; öğrencilerimizin mont, bot, eldiven bere gibi giysiler ve kırtasiye malzemesine olan ihtiyaçları için katkıda bulunabiliriz.
Göndermek isteyen değerli arkadaşlarımızın "Şiirkolik Ailesi ibresini de ekleyerek"' Çatak PTT' si VAN / Sevcan Ekin ' adına göndermeniz yeterli olacaktır. Yardım gönderen kişiler bu konu altında ben paketimi şu tarihte yolladım belirtisini yaparlarsa daha iyi olacak. Köyde telefon sürekli çekmediği için ben Sevcan Öğretmen arkadaşıma "paketin kargoyla gönderilmiş, gidip alabilirsin diye"mesaj atacağım ...
Şimdiden yardımlarınız için sonsuz teşekkürler ederim.
Sevgilerimle...

Öğrenci Uniforması için maddi yardımlarınız için banka hesabına yapabilirsiniz...


Banka Hesabı

Ziraat Bankası

Hesap no: 0548516300175003
İban no: TR690001000548516300175003

Yukarı - En Alta İn
Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri