» Yılmaz Erdoğan şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

27.12

2009

Canım Oğlum

İrem Işık


Gözlerindeki parıldayan ışığın dünyamı aydınlatırken, bir gülüşün ile hayat bulurum ben. Yüreğindeki o kocaman sevginle yaşam kaynağımsın sen. Ne kadar yaramazlıklarına kızsam da, birtanem yine de bazen gülerim onlara. Cennet kokunla bir kez daha canlanırım yeniden. Gülüşünle, gamzelerinle, sevginle, yüreğinle, sıcacık bakışlarınla bir hayat var olur birtanem.
Sen benim canımsın, canmda cansın. Küçücük bedeninle kalbimde kocamansın. Bazen hüznümü yok eden, bazen gözyaşlarımı silen, bazen yüzümde tebessümleri var edensin. Bu sevgi hiç biter mi canım oğlum benim. Ben sana doyabilir miyim hiç? Sevdikçe daha çok sevilensin birtanem. Sen benim ilk göz ağrımsın .Allah'ıma şükürler olsun seni bana verdiği için. Iyi ki varsın hayatımda. Ne kadar kızsam da yaramazlıklarına , aldırma sen bana. Ben görmediğim için çocukluğumu belki de çok görürüm bazen sana. Ama yine de bazen hoş görürüm o yaramazlıkları sana.
O tertemiz kalbin hiç solmasın birtanem, yüzündeki gamzelerin her zaman bir gül gibi açsın .Sarsın yaralarımı hergün yeniden kapatsın. Çocukluğuna hapsetsin beni küçücük ama kocaman olan benliğinde.Benim kalbim her zaman seninle canım oglum. Birtanem benim.

İrem Işık

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 6 yazısı bulunmaktadır.

İrem Işık yetkili üye konumundadır.


İrem Işık denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri