06.10

2009

Sordurgaç Bir Tavır

Burcu BakirAşk..Giriş mi gelişme mi sonuç mu dadı..Evrelere mi ayrılır o da.Bütün mü yoksa parça mı yada parça pinçik midir..Alıngan mı vurdumduymaz mı..
Zamansız mı peki aşk üstüne aşk konar mı.Uçar mı ardından Apocalyptica yazdırıyor kalemi devraldı devrelerimi alt üst etti.Sorumlu değilim bunlardan.Harf bu büzülmüyor.Sabit, kırılgan..
Soru sorduğunu soru işareti kullanmadan anlatabilmek yeti mi peki..Buz kalıpları eriyor birden,bu yüzden ağlıyor bünye.İyisin...Bu cümleden hep nefret ettim.İyi değilim be dadı :(
Zaman..Önce ailem sonra zaman..Saatimi neye kurdum,zamanı döve döve öldürürken..Akrep gibi ağır ağır ilerlerken yelkovan gibi uzun boylu bir duruş sergilerken..Saniye gibi ket vurmalarda ceeh diye gelenekselleşirken..Üçünü bir bağda bi bağlamda yaşamak zaman alıyor..Dokunamıyorsun,gösteriyorsun burda burda diye efsununun gazı kaçmış bir halde..
Hissettin mi oluyor sorun..Hissettim diyorum..Mutlu olmamız gerekiyor o halde mutlu olalım sabret olur mu..Sabrederim tamam..
Bu mu uzun boylu gölgeler..Bak onlarda hep siyah..Günün her saati gölge boyu değişebilirken masallara inat gündüz on ikide aynı boyda oluyoruz..Zardan bi adamsın sen zar zor bi adamsın..Olasılığı yüksek bi üçlemde ikilemimiz..Çoklu zeka kuramları bizim için yazılmış..Karen horney kahin gibi davranmış bizim için..
Ve sen o kadar varsınki yoksun..Ruhum ol parmaklarını kan değil kalem uçları boyasın...

Burcu Bakir

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Etiketler: aşk-isyan-umut
Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri