11.03

2009

Yaşam Gemisi

Hakan Aydemir


Yaşam gemisinde karaya oturmuş olan,biriken bir kıyının çamuru..yılların zaman ötesinde kaynaşmasından elim gözüm,yüzüm hep pisliğe gömüldü.Sus!Bunlar hep içimi acıttı.Ruhların sevişmesi göğsümü kabarttı.Emilen memeden süt gelmeyince hemen rızkına söver durur.Kaybolan bir resim,yırtılan bir örtü ve katledilen insanlar.

Özgür insanlar çok mu güçlüydü ne?Acıyı tattın mı hiç yalnız kalınca.Duvarlar birlikte kuvvet bulup üzerine yıkıldı mı?Altında ezildin mi sevginin?Çok sevmek düşlerin tarlasına bir gelincik edasıyla girmene sebep olduysa,neden bırakmadın ruhunu.Düşlerim kayboldu ve ıssızlık çeken kalbim neden boşatıldı?

Yaradılışıma ters düşen savlarda her bir rollerim hakkıyla idare etti beni.Düşünceler yırtık valizlerde anılarını mı saklıyor?Anlatmayı denedim , anladı, anladı sonra nefes almayı keser gibi birden hırçın bir bakış savurdu suratıma........
kizilentari

Hakan Aydemir

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri