30.11

2018

B/aşklıksız

Dilara Aksoy

Bu öykü, 30.11.2018 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.Sen, ben ve onlar sevgilim; ayrılığın kırılan burnu, özlemin dökülen saçları, acımın hakir görülen namusu; bir gecenin koynunda daha birlikte sabahladık. Unutmazsam öleceğim şarkıların ve unutulursam öpeceğim yaramaz şansımın haksız vedasında demir aldık. Ne denir ki? Elveda dikenlerinin kaktüs bekleyişlerime bir masal, bir okyanus, bir ırmak ve bir prens vaat edişiydi gidişin. Seni mi istedim, onu mu sevdim; anlayamadım.

Sen, ben, onlar ve aşk canım; canıma okusa yalnızlık, yalınayak yürüyüp giderdim sana koşmak maksadıyla. Beni bana, seni bana ve koşucu sitemlerimi sirenli ağlayışlarıma devrederek ayrıldı sen ben ve onlardan; aşktan, bizden, her şey; her şeyden.

Hiçbir vakit çok kalamadığım kendimden, tüm vakitlerimin sana harcandığı senden, ölürüm de vermem dediğim aşkımın kürtajlı mutluluklarından ve bilimum uzuvlarını kaybeden umudumun boynundan sana kavuşamamanın hasretiyle derin kederlerimle birlikte öperim. Pardon, şiddetle ve çok derinden söverim. Kalbim lazımlıktı madem senin için, kendi kalbin daha müsaitti bunun için.


Dilara Aksoy

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 303 yazısı bulunmaktadır.

Dilara Aksoy yetkili üye konumundadır.


Dilara Aksoy denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri