24.11

2018

Umarım

Dilara Aksoy

Bu öykü, 26.11.2018 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.Birini hatırladım, gecenin şu ölümlü saatinde. Sevdiğimden mi hâlâ; hayır. Sadece, kalbimin ışıklarının kapanış sebebi olan birini yabancılamak acıttı.
Onun aklının köhnesinde dahi volta atmazken, kalbine gidenlerin kalbinden gidenlerin sayısı belli değilken birini, o birini hatırlamak acıttı.
Belki de suçlu ilan edilmesi gereken Rafet El Roman ve Unuturum Elbet şarkısıdır. Şarkı hatırlatmış, şarkı acıtmış, şarkı yaralamış ve hep sadece şarkılarda nefes almıştır. Belki de öyle birinin varlığı reelde hiç olmamıştır, o, başkaları için yaşadığından dolayı Benim gerçeğimde hiç nefes almamıştır. Kim bilir, kim ne der, bilmem... Sonuç olarak; kalbinize özürlü cennetten koşsa da özünde kıyamet olmayan insanları sevmeyi öğretin kalbinize. Yalnız olmak öldürmez insanı; yalnızlığımla bunu çok iyi bilirim ama yanlış insanı yalnızlıkla sevmek öldürür, bunu da bilirim... Yaşarken, ölmemeyi öğretecek insanları sevmeyi severiz umarım...

Dilara Aksoy

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 303 yazısı bulunmaktadır.

Dilara Aksoy yetkili üye konumundadır.


Dilara Aksoy denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri