05.09

2018

Buralardasın

Dilara Aksoy

Bu öykü, 07.09.2018 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.Buralardasın sevdiğim; biliyorum. Etten bir duvar ördün yarım kalmışlığıma, sürekli çarpıp kısmet değilmiş toleranslarına kendimi emanet ediyorum. Gün batıyor, gün doğuyor, türlü şeyler değişiyor; hayatın mısraları değişiyor ve sen yine de buralarda oluyorsun sevdiğim, biliyorum... Öyle biliyorum ki gıkımın çıkmadığı takvimlere serenat yapıyor , saatlerin sensiz durduğu saliselere gelişigüzel diz çöküyorum.

Beni de alacak mısın sana? Hiçbir tereddüt ve hiçbir gözyaşı döken hadise sığındırmayacak beni değil mi kadere?

Canımdaydın daha dün gibi sevdiğim; biliyorsun. Buralarda değildin canımdaydın. Canımın sarmal ötanazi buharında bana can borçluydun daha dün gibi.

Kaderimde değilsin, kaderim de sende değil; biliyorum. Ölüm telaşı sarıyorsa şimdi seni, korkma benden gitmekten. Çünkü ihtimal dahilinde olan anlarda bile hakkın olmayan kalbimi çalmadım senden. Ben, beni sana sımsıkı sarılı görmek için kendimi kendimden almışım...

Oralarda başkalarıylasın biliyorum. El değince kalbine, titriyorum yakamoza bir daha o kadar farklı bakamam diye... Denizi teslim ediyorum yasal olmayan hürriyeti tahdit edilen sevdamın kirpiklerine...Dilara Aksoy

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 304 yazısı bulunmaktadır.

Dilara Aksoy yetkili üye konumundadır.


Dilara Aksoy denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri