» Necip Fazıl Kısakürek şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni!)

29.05

2018

Aşk Kalbe Ters Yazılmışsa

Dilara Aksoy

Bu öykü, 29.05.2018 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.Sana yıkılışım bir ülkenin, bir şehrin, bir umudun, bir yalnızlığın; tüm insanlığın yıkılışı gibi. Toparlanmak ekseninde tek kendi etrafımda dönüyorum ama terk etmiyorum kendimi; bir gün sana lazım olur diye, gitmiyorum kendimden.

Sana çıldırışım kendime uzayan dipsiz teessüfler, hiçbir zaman bulunmayacak olan zıpır derinlikler ve bir miladın bağından kopan fırtınaları esamesi kendinden kayrılan toprakların hapsedilişi gibi. Bulurum ve hak ederim hakkından seninki kadar kalıcı gelemeyen sevdayı, sen ise dalgalara karşı gelemeyen şeffaf kimsenin boz yağmuru olursun.

Bana hayat sunuşun ürkekler geçişinin mutluluğuma kırılganlığı gibi. Bir buluyorum, bin kaybediyorum seni. Sevgilim; sevgiye susayış ve aşka oruçlu zirzop savaşlarımda bile sana benden çok ihtiyacım var. Kapatma, kapanma, kayırma. Gözlerin, sorun; sözlerin sorumlu ve yokluğun kadar varlığın sorularla dolu olsa da bin kalp çarpıntısına yakarışı bitmez müzikler çaldım. Haydi, artık duysana!Dilara Aksoy

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 296 yazısı bulunmaktadır.

Dilara Aksoy yetkili üye konumundadır.


Dilara Aksoy denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri