» Nazım Hikmet Ran şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni!)

03.03

2018

Kapı

Dilara Aksoy


Kapımdaki yabancı; savruk tenlerin ruh çaprazından tüh meramına esir düşmüşsün. Aklımın ucunun göğüs kafesime kar yağdırdığı yerdesin.

Kapımdaki yalancı; bu kadar zaman geçmişken aklımın geçmiş olsun kışlarına şemsiye olup bir de kederleri sen yağdırma. Unutulduğum gibi unuttum. Duvar kağıdı gibi şartlar koydum unutuşuma; boyamın ayıplanan renginden ayrılık zaferleri çizdim köhneme.

Seni bulmayacağım; seni bende aramayacağım, adın; gecenin solak çaresizliği, bir türlü sağ ile yazılmıyorsun. Ben sağlam sağlak hayallerin suya canı düşüren, kalbe acıyı göçtüren ve seni bende gömen kahramanıyım ama...

Beni sende bulamadım, seni bende mevcut kılmayacağım. Yumuşak g zincirlemesiyle "öğle" vakti değil; öyle, öylece ve dönmemeceyi öğreninceye dek demini tutturacağım sana araf kalan duygularımın; beni kaldırdığı kadar çekim kuvvetinin, seni uyutan bebek rüyaların gerçeğe dönüşünde bizim için çaldığım hayırsız şarkıların sözlerini susmayan masum duygularımdan esirgeyeceğim.

Kapı kırık; küreğine çekiyor sevda denizleri beni, sandala küsüm; bu aşkta yüzmem bir daha...Dilara Aksoy

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 299 yazısı bulunmaktadır.

Dilara Aksoy yetkili üye konumundadır.


Dilara Aksoy denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri