» Sunay Akyn şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

12.02

2018

Rüya

İlknur Karaca

Bu öykü, 13.02.2018 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.


Sana her şeyi anlatıp kurtulmayı ne çok isterdim. Olduğu gibi göstermek her bir şeyi. Aslında senin hiçbir şeyin olduğumu, bunun küçük bir yalandan ibaret olduğunu, ama seni üzmeden bunu halletmenin mümkün olmadığı yerdeyim şimdi. Mümkün olmayan imkansız yollarda dikenler ayağıma bata bata ilerlerken seni kalbimde taşıyamamamın ağırlığı yanında ezilirken ne çok tuzak kurmuşum kendime hiç fark edemedim bunu. Şimdiye kadar idrak edemediğim bir sürü durumun arkasına saklanırken sevdiğini haykırmanın umursamazlığında gözlerine sürgün etmek kendini en zoru buydu.

O akşam asılı bir ipin ucunda sade bir yaşam dilemek gibi yalanların içinde bir sandık dolusu kelime saklamak hiçbir zaman afettiremezdi kendimi bana. Böyle bir çaresizliği nasıl olur da kendime itiraf edebilirdim ki. Kendime anlatsam dahi sana nasıl söyleyebilirdim bu olayların bir düşten ibaret olduğunu. Meğerse seni bunlara ortak ederken acımasızca davrandığımı anlayamayacak kadar aptallaşmışım. Olaylar nasıl bu hale geldi hâlâ anlamıyorum. Derdime dert eklerken aşkın ıstırabıyla yaşayıp gitmişim düşünmeden. Bunu her gün yapıp yapıp sanki korkularımı hayallerime ezberletmişim. Çocukluğumu es geçip yanında durduğum her saniyeye ruhsuzluğumu koymuşum. Çıkmışım balkona atlamak üzereyim. Her şeyin olduğum noktadan hiçliğe yükselmek üzereyim. Ne olursun şimdi bir kez daha sakın ellerimi tutmaya kalkma..
12.02.2018


İlknur Karaca

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 20 yazısı bulunmaktadır.

İlknur Karaca yetkili üye konumundadır.


İlknur Karaca denemeleri
Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri