» Ahmet Telli şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

12.11

2017

Kaybedenler Listesi

İlknur Karaca

Bu öykü, 12.11.2017 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.


Belki de olması gerekenden çok önemsiyorduk çoğu zaman gereksiz olanları. İçimize işlediğimiz sevgi karşılığında acı alıyorduk karşı taraftan. Umutsuzluk sarıyordu sessizce bütün ortamı. Sadece onun gözlerine, ellerine, sesine, sessizliğine inanırken, belki de kendi yalanlarımıza kanıyorduk. Yaralıyorduk hiç olmayacak vakitlerde bütün bedenimizi. Hislerimizi yakınlaştırdığımızı düşünürken aslında hayallerimizi uzaklaştırdığımızı göremiyorduk. İnandığımız yerden kırıldıkça paramparça oluyor, parçaları birleştirmeye çalıştıkça da daha beter bir hal alıyorduk.

Hayatın olumsuz koşullarında sarıldığımız bir tek sevda olunca ister istemez tüketiyorduk ruhumuzu. Fark etmeden canımız gidiyordu elimizden. Ama bu durumdan şikayet etmek yerine memnun oluyorduk. Çünkü sevginin her şeyden üstün olduğunu düşünüyorduk.

Zaman geçiyordu. Lehimize veya aleyhimize.

İyi şeyler olsun diye beklerken kazançlar yerine kayıplar veriyorduk. Zaman bize iyileri getirsin derken giden zaman oluyordu. Ve yine biz kazananı olmayan bir savaşta kaybedenler listesine ekleniyorduk..İlknur Karaca

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Etiketler: gözler-eller-sesler

Şiirkolikte kayıtlı 20 yazısı bulunmaktadır.

İlknur Karaca yetkili üye konumundadır.


İlknur Karaca denemeleri
Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri