» Nazım Hikmet Ran şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni!)

05.10

2017

Fihrist Ayrılıklar

Dilara Aksoy

Bu öykü, 10.10.2017 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.Alfabetik sırayla kovuyordu yaprakları kalbimin gidenlerimi; rüzgar aşina paketlenmiş yanlışıydı tövbesi akıbetini unutan aşk hiddetimin. Fihrist de sıradan cinnetler bakkalında kan döküyordu hiç olmayan zavallılıklarına; ben azami kriterde yaş arasında cibilliyetsiz ezberiydim kalbimden sövdüklerimin. Her bir yaşımda birini uğurluyordum alfabetik küfürleriyle.

Fihrist kalabalıklığıyla kevaşe kefaleti ödenmez açık sancılar biriktiriyordu taşikardili aşka. Herkes günü gelince o gün giderdi elbet masalları Y harfinin ardından y/alan memnun satan memnundan hallice 'yalan' la devam ederdi. Anlamıyorsunuz, çok yaramaz tümünde yok edildiğim şavkılarım.

Fihrist, atar devcileyin tökezleyen terk edişlerini yakar figanımla hasret kalırsın bir daha sevmeye. Aşk bu, giderken önce kalp kapısının sonra gidişatını sattığımın ayrılık kapısının kapanış sesi duyulur. Fihrist a'dan başlatır amansız ve z'de bitirir zalim kalp ağrısını...Dilara Aksoy

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 296 yazısı bulunmaktadır.

Dilara Aksoy yetkili üye konumundadır.


Dilara Aksoy denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri