» Attilâ Ylhan şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

13.08

2017

Falan

Dilara Aksoy

Bu öykü, 13.08.2017 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.Aşk doğrusu buluşmayan iki yalnızdık. Onun fütursuz duygular denizinden beni çıkarıp kıyıya bırakarak gideceğini fark etmiştim. Benim gibi asil sevmeyi bende öğrenemezdi o; herkese farklı vurgun aşklar eşlik ederdi. Bende öğretmendi, öğrenen ben. İzinsiz koşarak giderdi, gidecekti, gidiyordu, gitmişti. Hep bir başkası, hep biri, hep benden alakasız bir sevdiği vardı. Ben müptela cennetimden aşırmıştım onu; çok sevdiğim şarkı gibi. Tek benim olsa diyordum, tek bana ait olsa. İvedilikle aidiyetimi kaptan kuşlara yem torbasıyla münhasır yalnızlığımın gelinliğine yakışırcasına teslim etmiştim.

Aşkta buluşmayacak olan bir yalnız, bir kalabalıktık. Teşekküllü sarılışımın kendime oluşundan yalnızın bende olduğu anlaşılıyordu. Kalabalık kalan hep oydu, tek hayatına beni fazla bilen. Gurur ökçesi gelin bohçasının dramatik Mutluluğundan fazla düşüşler yaratmış kızın hayatı şarkılarda yaşıyor şimdilerde; Bir sevecenlik, bir sevdiceği, bir seveni beklerken. Bulursa ardına bakmakta ustalaşan ruhunu tutulan boynuna eş sayıp sevdiceğiyle yoluna devam edecek.

Biz, sancakla iskelesi hiç buluşmayacak olan pervasız deniziydik aşkın. Sevebiliyorsa yine benim dışımda herkesi, yoluna döktüğüm güller güldürdüğü günlerimin hatır mühendisidir bana yasak mayınları reva gören... biriktirdim ona dair cümlelerimi yalnızca içime dökülen...Dilara Aksoy

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 296 yazısı bulunmaktadır.

Dilara Aksoy yetkili üye konumundadır.


Dilara Aksoy denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri