» Nazım Hikmet Ran şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni!)

10.08

2017

Yoksa Aşk

Dilara Aksoy

Bu öykü, 17.08.2017 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.Kopuyordum kendimden, sanıyordum ki sende ben aşkın ölmeyen devasıyım. Kalbimdeki kelebeklerin ikizi sayıyordum yokluğunu; elbet varlığını bana getirecekti. Fırtınalara karşı dimdik duruyordum, sen güçlü kadın muhtacıydın. Sırf seninle dolabilmek için ben'i bırakıyordum çoğu zaman. Sana laf getirtmiyordum aşktan yana; sen güzel seven adamdın çirkin hallerimi bile. Hayaller oteline bir kişilik oda ayırtıp o yalnız odada yastığımı ıslattığım anların feda olsun'u sayıyordum seni.

Şimdi sokakta kalışımın ve hayallerimi terk edişimin esas adamı sensin. Bulutlarda kendimi arıyorum gözyaşlarım kendilerini yalnız hissetmesinler beni sebep göstermesinler diye. Kendime düşman olduğum günlerin gerçek sebebi saymaktan cayıyorum seni; bir hayaldin ve hep hayaldin, suluyorum kalbimin solmuş çiçeklerini...Dilara Aksoy

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Etiketler: aşk-deneme-yalnızlık

Şiirkolikte kayıtlı 296 yazısı bulunmaktadır.

Dilara Aksoy yetkili üye konumundadır.


Dilara Aksoy denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri