» Fazıl Hüsnü Da?larca şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni!)

28.06

2017

Sağlam Nesil ve Sağlam Ebeveyn Üzerine

Şahin Büber

Bu öykü, 17.07.2017 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.Bu kadar düşüncesiz insanın "Düşünür "diye ilan edildiği ülkemde, fikir zümresinden ve düşünce aleminden nasibini almamış bir yığın mevcut.

Aklın karaya vurduğu bir çağın içerisinde teknolojinin geliştiği bir zaman diliminde ne hikmetse bir türlü cehaleti mağlup edemedik. Cehaleti yenmek çok mu zor? Tabi ki kolay değil ama imkansız da değil. Eğitilmiş fikri hür vicdani hür nesiller yetiştirerek cehaletin tepesine ilim ve bilgiyi bir balyoz darbesi gibi indirip yer ile yeksan edebiliriz. Onun için çocukları önemseyiniz. Kitapları bir sevgiliye kara sevdalı gibi sevmesini öğretiniz. Bir neslin evlatları mazisine ne kadar vakıf olur ise geleceğini de ona göre şekillendirir. Bunun için aile bireylerinin top yekun harekete geçmesi kaçınılmaz bir zaruriyet teşkil etmektedir. Çağı yakalamak zorundayız. Çünkü "İlim siz çağ yakalanmaz ". İlimsiz ve sığ kalan toplumlarda gelişmişlik kelimesinin esamesi dahi okunmaz. Kara bulutları yırtmanın vakti geldi de geçiyor.

Sağlam nesil yetiştirmek. Sağlam bir ebeveyn olmaktan geçer . Bunu başarmak hiçte zor değil. Yeter ki gayretinizi ve sabrınızı tüketmeyin.Şahin Büber

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 2 yazısı bulunmaktadır.

Şahin Büber yetkili üye konumundadır.


Şahin Büber denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri