09.06

2017

Çocukluk Hatırası

Zafer Ataygül

Bu öykü, 09.06.2017 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.Bana bir resim yap evlat rengarenk olsun, içinde çocukluğum, çocukluğumu yaşadığım mahallem olsun.. 

Resmin bir köşesi yaz, bir köşesi kış, diğeri bahar mevsimi olsun. Kış köşesine uzun bir merdiven koy, üstüne biz çocuklar otursun, karda buzda düşe kalka kaysınlar, soğuk işlerken iliklerine, sevinç nidaları dolsun gözlerine.

Yaz köşesine küçük bir dere koy, serinlemek için yüzen çocukları, kestane ağaçların altında salıncak kuran gençleri, dostluğa sevdalı piknik yapan aile leri koy, bakışları mutluluk olsun.

Mevsim bahar köşesine mahallemizin bütün çocuklarını koy, kız çocukları ip atlasın, erkek çocukları uzun eşek, birdir bir oynasın, resimde topaçlar misketler çemberler olsun, rengarenk kuyrukları olan uçurtmalar yap, çocuklar rüzgara inat kırnap ipleri ellerini kanatana kadar uçursunlar,acılara aldırmadan kahkahalarını savursunlar, bütün çocukların Gözbebeklerinde tebessüm olsun.

Resmin en üstüne  "ÇOCUKLUK HATIRASI" yaz.
     Bu resmi çoğalt, günümüzün tüm çocuklarına dağıt. Ve de ki: Bu resimde Anneleriniz, babalarınız, dedeleriniz, anneanne ve babanneleriniz var, rahmetli olanlardan dualarınızı esirgemeyin, yaşayan büyüklerinizi sevin, saygınızı gösterin. Onların anılarına sahip çıkın.

Zafer Ataygül

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Etiketler: hatıra-çocuk-tebessüm
Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri