» Fazıl Hüsnü Da?larca şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni!)

16.05

2017

Sevda Uğramazı

Dilara Aksoy

Bu öykü, 17.05.2017 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.Yazmaktadır çok acıyan yanlarım yalnızca senin adını. Bir daha sevmek için tövbe etmektedir kırık kalp uslanmazım; bir daha senli günleri hatırlatmamak için bana zaman, plan yapmaktadır hep unutmaya... mümkün mü peki? Hangi gözü yaşlı hikayenin başrolü ben olmayacakmışım ki?

Özlemekten bitap düşüyorum ince sızılarım kalbimin köhne nazında. Sızlayan yanlarıma bahar dök istiyordur umutlarım; öylece dik tuttuğun kuyruğun gururunun inşasında öldürmektedir ismimi. Beni hatırlıyor Musun? Ben hâlâ ben olarak buralardayım, zaman hızlıca geçmekte; artık bir başkasınınsın.

Unutmakta bir zamanlar fillere meydan okuyan hafızan. Zamanın yaprak telaşı beni dökmekte anılarının hatırlanmazlığına; biz artık seninle iki yabancının hatır sormak lüzumunda hissetmediği gönül bağlarının kopmuşluğuna müttefik aradığı o zamansızlarız...


Dilara Aksoy

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Etiketler: yalnızlık-aşk-sevda

Şiirkolikte kayıtlı 294 yazısı bulunmaktadır.

Dilara Aksoy yetkili üye konumundadır.


Dilara Aksoy denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri