» Fazıl Hüsnü Da?larca şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni!)

03.12

2016

Meleğim Derdin

Büşra KarataşMeleğim derdin bana. "Meleğim" demenin ses tonu hâlâ kulaklarımda. Saf bir biçimde severdin beni. Kanatlarımı sen tamir etmiştin zaten. Bende borcum olarak sevdim seni. Sonra aşık oldum sana, canım yandı.
Meleğim derdin çünkü tenim beyazdı. Ruhumu sevdiğini söylerdin. Sonra gitmek istediğini benim gibi birini hayatında istemediğini dile getirdin. Sustum. O gün sana ilk kez sustum. Verecek cevabım kalmamıştı sana. Çünkü sevdanın arasına sıkışmıştı kanatlarım. Sonra sen geldin kopardın o kanatları. Çok acıdı, herşeyden çok. Sana inanamadım, belki de bunu istemedim lakin senden vazgeçtim. Canımı yakan biriyle olmamam konusunda yemin ettim. Sonra çok özledim. Özledikçe ağladım. Kelimeler içimde sessizliğe gömülürken ağladım. Kanatlarım yok diye ağladım. Sen yabancısın diye ağladım. Ama vazgeçtim. Herşeyden önce senden geçtim..


Büşra Karataş

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri