» Cezmi Ersöz şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

27.11

2016

Deniz Kokan Adam

Büşra Karataş

Bu öykü, 28.11.2016 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.Omuzlarına hayran kalırdım onun başından. Saçlarına hal olurdu sevdam.Öyle içten bir esse rüzgar,yel olurdum başından. Salı'dan çarşamba'ya geçmedi ya ömür!Korkuyorum perşembe'den.
Ya kalkarsan sabaha yanımdan,kim öper o naif saç kırıklarını? Kim doldurur sol yanının eksik kalmış tarafını? örer mi o kadında ben gibi saçlarını? Yok adam. Sevmez seni hiçbir kadın ben gibi.
Artık yakıyor herkes gemileri. Deniz boğacakken sevdayı,sevda boğuyor denizi. Bitirdiler adam işte 'sevmek' eylemini. Hayatın kara deliğine takıldı sevdalar. Oysa ben senin gülüşündeki fırtınaları öperdim. Her gece ay ışığında kirpiklerini süzerdim gönlümde,sabaha sana uyanırdım. Öyle bir deniz kokardı ki saçların;deniz, deniz olduğuyla gurur duyardı.
Güneş ısıtmayı severdi kalpleri. Belki de ondan yanar genzim hala. Öyle çektim ki denizin tuzunu içime,çok çarptı bu sevda.
Yatıyorum şimdi bir 'gönül kırığı' hastahanesinde.Duygu enjekte ediyorlar kolumdan damarlarıma. Arada sırada rüyalarıma uğruyorsun ama unutuyorum.
Deniz kokan adam bu sabah gülüşünden öpüyorum...

Büşra Karataş

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri