» Yılmaz Erdoğan şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

08.10

2011

Sevda Ekim/i

Cavit İnal


İlkbaharın diriliş olduğuna inanır çoklarımız,doğanın muhteşem güzelliğine dalıp,övgüler yağdırırız sevgililere.Hiç düşündünüz mü ,bu güzellik bir anda nasıl meydana gelmekte? İşte Ekim ayına yapılan haksızlık,sonbaharın içinde saklı olan ilkbahara gösterilen acımasız bakış.

Toprak ananın rahmine düşen bahar tohumları ve geleceğin güzel günlerinin ilk saatleri,güz mevsiminin güz(i)de ayı.Eylülün açtığı yaralara sürülen ilk merhem.Savaşın en ön saflarında ki kahraman ve meçhul asker......

Ben taşralı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim.Taşrada ekim ayı umut demektir.Rahmet dalga dalga iner gökten ve bu dalgalar ıslatır toprak ananın eylüllerde sararıp çatlayan tenini, toprak kokusu sarar dört bir yanı ve insanların karıncalar gibi koşuşturmacası başlar.İmecenin en yoğun olduğu dönemdir.Yazın toplanıcak olan hasatın tohumları özenle ekilir ve teslim edilir toprak ananın şefkatli bağrına.Tarım bulunduğun bu yana dönen çarkın ilk ve en önemli dişlisidir ekim ayı.Ne ilkbahar gibi süslüdür nede yaz gibi aklı bir karış havada sadeliğin,güzelliğin,sabrın ve fedakarlığın en nadide örneğidir Ekim ayı.

Bu aya saygı olarak süslü cümleler kurmuyorum ve kısa tutuyorum yazımı.Ama sevda ekiyorum gördüğüm her yere.....

Cavit İnal

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Etiketler: bakmak-sana-herşeyden

Şiirkolikte kayıtlı 5 yazısı bulunmaktadır.

Cavit İnal yetkili üye konumundadır.


Cavit İnal denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri